Rating9


Onze trainingen zijn gecertificeerd en worden zeer goed gewaardeerd!

Trainingsvorm

U volgt de training interactief samen met anderen fysiek op de aangegeven locatie.

U volgt de training interactief samen met anderen achter uw computer.


Docenten


De IT Management Group werkt alleen met de beste docenten. Onze trainers hebben ruime ervaring, zijn gecertificeerd en hebben kennis van de theorie en de praktijk.

Studiebelasting


Studiebelasting is individueel afhankelijk; er moet rekening worden gehouden met 2 tot 4 uur zelfstudie per trainingsdag

Trainingslocaties


ITMG Den Haag
Overzicht locaties

Referenties algemeen



9/10 -Rating9
Ik waardeer de training AI en ChatGPT met een 9!

Bas Hoogstraten Belastingdienst
9/10 -Rating9
Fantastische trainer, Neriman Koach, met veel ervaring die ook heel goed overgebracht werd.


Overzicht referenties

Klanten

Schiphol
NS
Fuji
Ikea
Gemeente Amsterdam
Thales
ING
Belastingdienst
SVB
Universiteit of Twente
TU Delft
Gemeente Nissewaard
Oxfam Novib
Ministerie van Defensie
Gemeente Leiden
Gemeente Utrecht
Rabobank
Provincie Zuid-Holland
AMC
Erasmus MC
ABN-AMRO
Rijkswaterstaat
Reclassering
DSV
Overzicht klanten

Keurmerken en registraties

Op onze trainingen en cursussen is de CRKBO registratie en het NRTO keurmerk van toepassing.


Advies en detachering

Bent u op zoek naar een goed advies met betrekking tot het inrichten of optimaliseren van uw IT organisatie? Neem dan contact op met de IT Management Group of kijk op onze advies en detacheringspagina's.

Opleidingsadvies
Home » Training » Agile Scrum & DevOps » Masterclass DevOps in de Praktijk

Masterclass DevOps in de Praktijk

  • Prijs: €2175,-.
  • Duur: 3 dagen

Tijdens de Masterclass DevOps in de Praktijk krijgt u praktische handvatten voor het invoeren en toepassen van DevOps.


Locaties en data Masterclass DevOps in de Praktijk

Hieronder staan de nu ingeplande trainingsmogelijkheden op basis van open inschrijving. De training kan online of klassikaal worden gevolgd. Ook is in-company training of maatwerk mogelijk.

De opleidingsdagen zijn standaard van 10:00 tot 16:00 uur. De opleidingsavonden zijn standaard van 18:30 tot 21:30 uur. Afhankelijk van uw training kan van deze tijden worden afgeweken. De tijden worden voorafgaand aan de training aan u gecommuniceerd. De vroegste starttijd is 09:00 en de uiterste eindtijd is 17:00. Staat uw voorkeurslocatie er niet bij of zijn er geen data gepland voor deze training? Neem dan contact op en informeer naar de mogelijkheden.

- 25-11-2026, 26-11-2026 en 27-11-2026 (Online)



Omschrijving Masterclass DevOps in de Praktijk

De afgelopen jaren hebben veel organisaties de voordelen ervaren van de toepassing van agile methoden zoals Scrum en Kanban. De software wordt sneller opgeleverd en de kwaliteit stijgt, terwijl de kosten dalen. Een groot nadeel blijkt te zijn dat de agile ontwikkeling haaks staat op de traditionele wijze van beheer, zowel qua information management, application management als infrastructure management. Deze training van drie dagen is bij uitstek ook geschikt voor iedereen die zich verder wil verdiepen hoe DevOps in de praktijk nu eigenlijk werkt.

DevOps in de praktijk

Dit komt vooral omdat de beheerorganisatie niet in staat is om aan de flexibiliteitseisen van de agile ontwikkelaars tegemoet te komen. Een veel belangrijkere reden is dat de kloof tussen ontwikkeling en beheer hierdoor veel groter is geworden. De agile cultuur van snelheid, communicatie en samenwerking staat daarbij op gespannen voet met die van de traditionele control gebaseerde beheerorganisatie. De consequentie is dat de ontwikkelteams wel software snel opleveren maar niet snel in productie kunnen nemen.

Dit probleem vereist een fundamentele verandering in de wijze van samenwerking welke gevonden is in de Dev (Development) Ops (Operations) oplossing. Beide werelden worden samengesmeed tot één team waardoor de kennis en kunde wordt gedeeld en de werkmethoden op elkaar worden afgestemd. Dit heeft grote consequenties voor de wijze waarop de beheerprocessen moeten worden ingericht. Het voordeel is echter een hoge mate van in control komen met een hoge time to market.


Inhoud Masterclass DevOps in de Praktijk

De training DevOps in de Praktijk geeft u in 3 dagen inzicht in hoe de DevOps aanpak werkt en geeft vele praktische tips.

Programma

Mod 1.1 : Introductie
Mod 1.2 : Wat is Agile Development?
Mod 1.3 : Wat is DevOps?
Mod 1.4 : Continuous Planning
Mod 1.5 : Continuous Design
Mod 1.6 : Continuous Testing
Mod 1.7 : Continuous Integration
Q&A, discussie, oefeningen tussendoor

Mod 2.1 : Continuous Deployment
Mod 2.2 : Continuous Monitoring
Mod 2.3 : Continuous Learning
Mod 2.4 : Continuous Security
Mod 2.5 : Continuous Assessment
Mod 2.6 : Continuous Auditing
Q&A, discussie, oefeningen tussendoor

Mod 3.1 : Agile ITIL processen
Mod 3.2 : Agile tools
Mod 3.3 : Inrichtingsaspecten
Q&A, discussie, oefeningen tussendoor


Uw profiel

De termen Agile, Scrum en DevOps zijn tegenwoordig niet meer weg te denken. De training DevOps in de Praktijk is daarom geschikt voor iedereen die werkt in de IT op het gebied van systeemontwikkeling, beheer of exploitatie. Na het doorlopen van deze masterclass kunt u zich verder ontwikkelen op het gebied van ‘ontwikkelen met DevOps’, ‘beheren met DevOps’ en ‘architectuur met DevOps’ en ‘DevOps Master’.


Examen Masterclass DevOps in de Praktijk

De kosten voor het examen MC DevOps in de Praktijk bedragen €250,- exclusief BTW.


Praktische informatie

Kosten: €2175,- inclusief lesmateriaal, koffie, thee en lunch (exclusief BTW).
Duur: 3 dagen
Voertaal: Nederlands
Locatie: op locatie of online (afhankelijk van uw voorkeur).
Certificering: na succesvolle afronding ontvangt u een erkend certificaat.
Voorwaarden: er is geen specifieke voorkennis vereist.

Wanneer u de sheets tijdens de training op uw eigen device wilt meelezen, dan dient u een eigen device mee te brengen.

Bij deze training is het volgende boek inbegrepen: Continuous Everything


Referenties

Lennart Arends
9/10 -Rating9
DevOps in de praktijk is een erg leerzame en compacte training. De trainer legt de stof goed uit.

D. Duran Oliveres
9/10 -Rating9
Ik waardeer de training DevOps in de praktijk met een 9! Ik heb een goede indruk van de trainer gekregen en ik heb veel geleerd van de training.

D. Duran Oliveres
9/10 -Rating9
Ik waardeer de training DevOps in de praktijk met een 9! Ik heb een goede indruk van de trainer gekregen en ik heb veel geleerd van de training.

Lennart Arends
9/10 -Rating9
DevOps in de praktijk is een erg leerzame en compacte training. De trainer legt de stof goed uit.



Eerstvolgende startdata Masterclass DevOps in de Praktijk:

Training DevOps in de Praktijk
ITMG Locatie
(Online)
_____ _____ _____