Rating9


Onze trainingen zijn gecertificeerd en worden zeer goed gewaardeerd!

Trainingsvorm

U volgt de training interactief samen met anderen fysiek op de aangegeven locatie.

U volgt de training interactief samen met anderen achter uw computer.


Docenten


De IT Management Group werkt alleen met de beste docenten. Onze trainers hebben ruime ervaring, zijn gecertificeerd en hebben kennis van de theorie en de praktijk.

Studiebelasting


Studiebelasting is individueel afhankelijk; er moet rekening worden gehouden met 2 tot 4 uur zelfstudie per trainingsdag

Trainingslocaties


ITMG Den Haag
Overzicht locaties

Referenties algemeen


Fanny van der Valk Pum Netherlands Senior Expert
9/10 -Rating9
De trainer gaf een duidelijke uitleg over de materie.

Daphne van Kampen
8/10 -Rating8
Saskia heeft veel ervaring. De lessen van haar waren heel leuk en interessant.


Overzicht referenties

Klanten

Schiphol
NS
Fuji
Ikea
Gemeente Amsterdam
Thales
ING
Belastingdienst
SVB
Universiteit of Twente
TU Delft
Gemeente Nissewaard
Oxfam Novib
Ministerie van Defensie
Gemeente Leiden
Gemeente Utrecht
Rabobank
Provincie Zuid-Holland
AMC
Erasmus MC
ABN-AMRO
Rijkswaterstaat
Reclassering
DSV
Overzicht klanten

Keurmerken en registraties

Op onze trainingen en cursussen is de CRKBO registratie en het NRTO keurmerk van toepassing.


Advies en detachering

Bent u op zoek naar een goed advies met betrekking tot het inrichten of optimaliseren van uw IT organisatie? Neem dan contact op met de IT Management Group of kijk op onze advies en detacheringspagina's.

Opleidingsadvies
Home » Training » IT Management » ITIL® Foundation (Version 5)

ITIL® Foundation (Version 5)

  • Prijs: €2625,- (inclusief examen)
  • Duur: 3 dagen

In de training ITIL® Foundation (Version 5) leert u de basis, concepten, modellen en terminologie die helpen bij het ontwikkelen van een effectief, aanpasbaar en duurzaam governance- en managementsysteem gericht op digitaal product- en servicemanagement. Deze training is onmisbaar voor IT-professionals die werkzaam zijn in ontwikkeling, beheer of exploitatie én voor businessmedewerkers die samenwerken met IT.


Locaties en data ITIL® Foundation (Version 5)

Hieronder staan de nu ingeplande trainingsmogelijkheden op basis van open inschrijving. De training kan online of klassikaal worden gevolgd. Ook is in-company training of maatwerk mogelijk.

De opleidingsdagen zijn standaard van 10:00 tot 16:00 uur. De opleidingsavonden zijn standaard van 18:30 tot 21:30 uur. Afhankelijk van uw training kan van deze tijden worden afgeweken. De tijden worden voorafgaand aan de training aan u gecommuniceerd. De vroegste starttijd is 09:00 en de uiterste eindtijd is 17:00. Staat uw voorkeurslocatie er niet bij of zijn er geen data gepland voor deze training? Neem dan contact op en informeer naar de mogelijkheden.

- 14-10-2026, 15-10-2026 en 16-10-2026 (Klassikaal - Den Haag)
- 28-10-2026, 29-10-2026 en 30-10-2026 (Klassikaal - Utrecht)
- 17-11-2026, 18-11-2026 en 24-11-2026 (Online)
- 23-11-2026, 24-11-2026, 25-11-2026, 26-11-2026 en 27-11-2026 (Online Avondtraining)
- 26-11-2026, 27-11-2026 en 01-12-2026 (Online)
- 07-12-2026, 10-12-2026 en 11-12-2026 (Klassikaal - Den Haag)
- 17-03-2027, 18-03-2027, 19-03-2027, 24-03-2027 en 25-03-2027 (Online Avondtraining)
- 30-06-2027, 01-07-2027, 02-07-2027, 07-07-2027 en 08-07-2027 (Online Avondtraining)
- 01-09-2027, 02-09-2027, 08-09-2027, 09-09-2027 en 10-09-2027 (Online Avondtraining)
- 08-11-2027, 09-11-2027, 15-11-2027, 16-11-2027 en 17-11-2027 (Online Avondtraining)



Omschrijving ITIL® Foundation (Version 5)

Het ITIL framework is het meest gebruikte framework voor het managen van technologie-gebaseerde services en het gezamenlijk creëren van waarde voor alle belanghebbenden. ITIL Foundation 5 is de opvolger van ITIL 4 Foundation en wordt gepositioneerd als de evolutie van een traditioneel IT-servicemanagement (ITSM) framework naar een best-practice framework voor digitaal product- en servicemanagement (DPSM).

Waar traditioneel ITSM zich richtte op het efficiënt en effectief beheren van IT-services, richt ITIL Version 5 zich op het ontwikkelen van een effectief, aanpasbaar en duurzaam governance- en managementsysteem voor digitale technologie in organisaties van elke omvang en complexiteit.

Digitale services zijn gebaseerd op digitale producten: combinaties van resources en technologie die vaak geleverd en ondersteund worden door externe productleveranciers. ITIL Version 5 erkent deze moderne, complexe digitale toeleveringsketen en digitaal product- en servicemanagement (DPSM) biedt regie doordat interne en externe teams gezamenlijk verantwoordelijkheid dragen over de gehele product- en service-lifecycle.


Inhoud ITIL® Foundation (Version 5)

De kern van ITIL is het waardesysteem (Value System – VS) en het vier-dimensiemodel (Four Dimensions of Product and Service Management). Vanuit deze modellen worden alle onderdelen van het waardesysteem beschouwd.

De kerncomponenten van het waardesysteem zijn:

  • De waardeketen (Value Chain)
  • De werkwijzen (ITIL Practices)
  • De leidende principes (ITIL Guiding Principles)
  • Governance
  • Continual Improvement

Servicerelaties zorgen voor nauwe samenwerking tussen serviceproviders, serviceconsument(en) en productleveranciers. Gezamenlijk draagt men verantwoordelijkheid voor voortdurende waardecreatie.

Tijdens de ITIL Foundation training vergaart u kennis van de belangrijkste begrippen en krijgt u inzicht in de samenhang tussen alle kernonderdelen.

Programma

In deze dynamische, professionele en praktijkgerichte training ITIL Foundation (Version 5) komen de volgende onderwerpen aan bod:

Dag 1

  • IT-servicemanagement (ITSM) versus digitaal product- en servicemanagement (DPSM)
  • Voordelen van ITIL Version 5 en structuur van het kwalificatieschema
  • Service Relationship Model en Service Journey Model
  • ITIL Value System en waarde co-creatie
  • Product and Service Lifecycle Model, waardeketen en practices

Dag 2

  • Waardestromen en value stream mapping
  • De vier dimensies van product- en servicemanagement
  • Kernconcepten van digitaal product- en servicemanagement

Dag 3

  • Governance en ITIL Guiding Principles
  • Continual Improvement van producten, services en practices
  • Integratie met DevOps, Agile, Lean, projectmanagement en AI-governance
  • Examentraining en oefenvragen

Uw profiel

Bent u werkzaam in de IT op het gebied van beheer of exploitatie? Of geeft u leiding binnen dit vakgebied? Of bent u intermediair tussen gebruikers- en IT-organisatie? Dan is deze ITIL Foundation training onmisbaar voor u.

Deze training is bedoeld voor professionals die basiskennis willen opdoen van digitaal product- en servicemanagement, zoals:

  • Manager, supervisor of coördinator
  • Procesmanager of procescoördinator
  • Productmanager of product owner
  • Servicecoördinator of service level manager
  • Adviseur of consultant

ITIL Foundation 5 is geschikt voor een bredere doelgroep dan de eerdere versies van ITIL.


Examen ITIL® Foundation (Version 5)

De kosten voor het examen zijn inbegrepen in de trainingsprijs.

Let op: het examen is vooralsnog alleen in het Engels beschikbaar.

Tijdens de training maakt u gebruik van een Nederlandstalig Reference Manual. Kernbegrippen worden in het Nederlands uitgelegd met vermelding van de Engelse examenterminologie.


Praktische informatie

Kosten: €2625,- inclusief digitaal lesmateriaal, examen, koffie, thee en lunch (exclusief BTW).
Duur: 3 dagen
Voertaal: Nederlands
Locatie: op locatie of online (afhankelijk van uw voorkeur).
Certificering: na succesvolle afronding ontvangt u een certificaat.
Voorwaarden: geen specifieke voorkennis vereist.

Wanneer u de sheets tijdens de training op uw eigen device wilt meelezen, dient u een eigen device mee te brengen.


Referenties

Alex Triana
10/10 -Rating10
Uitstekende wijze van lesgeven, combinatie van theorie en dit in de juiste context plaatsen door interactie met de cursisten.

Betul Cantay
10/10 -Rating10
De manier van lesgeven sloot heel goed aan op mijn manier van leren. De hoeveelheid korte pauzes gaf ook even een rustmoment. Een prettige leraar.

Joran Bunders
9/10 -Rating9
Ik waardeer de training ITIL Foundation (version 5) met een 9!

Joran Bunders
9/10 -Rating9
Ik waardeer de training ITIL Foundation (version 5) met een 9!

Patrick Sijaranamual
9/10 -Rating9
Niets op aan te merken! Ik merk aan alles dat trainer Cees veel ervaring heeft en hij weet dat ook heel concreet te maken met veel voorbeelden. Vanuit mijn vorige functie als teamlead heb ik vanuit de business veel te maken gehad met IT en deze training heeft ervoor gezorgd dat alles een plekje heeft gekregen vanuit ITIL perspectief.

Alex Triana
10/10 -Rating10
Uitstekende wijze van lesgeven, combinatie van theorie en dit in de juiste context plaatsen door interactie met de cursisten.

Peter Duivenvoorde
9/10 -Rating9
Leuke anekdotes, interessante stof!

Abdelhak Hannou
9/10 -Rating9
Trainer Cees kan de lesstof heel goed overbrengen.

Betul Cantay
10/10 -Rating10
De manier van lesgeven sloot heel goed aan op mijn manier van leren. De hoeveelheid korte pauzes gaf ook even een rustmoment. Een prettige leraar.

Joram Wabivot
10/10 -Rating10
ITIL Foundation (Version 5) is een fijne, informatieve en interactieve training! De groepsopdrachten en de gezamenlijke oefeningen waren heel waardevol, mede dankzij de directe terugkoppeling van de trainer.

Peter-Paul van Wanrooij Engie Nederland NV
10/10 -Rating10
Ik waardeer de training ITIL Foundation (Version 5) met een 10!

Ron Nicolaas DJI
10/10 -Rating10
De trainer was tijdens de training steeds in staat praktijkvoorbeelden te geven en praktijkvragen duidelijk te beantwoorden waardoor de context en de inhoud van de training voor mij duidelijker werd. Ook waardeer ik dat de oefeningen achteraf klassikaal werden besproken en nader uitgelegd.

Nienke Veenema
9/10 -Rating9
Hele fijne lessen gehad en erg duidelijk en goede uitleg .

Joran Bunders
9/10 -Rating9
Ik waardeer de training ITIL 5 Foundation (version 5) met een 9!


10/10 -Rating10
Ik waardeer de training ITIL Foundation (Version 5) met een 10!

Vince Bekker
9/10 -Rating9
De trainer is een aardige man die alles goed uitlegt en voldoende ruimte geeft voor vragen.

Damian Evers
10/10 -Rating10
Ik waardeer de training ITIL Foundation (Version 5) met een 10!



Eerstvolgende startdata ITIL® Foundation (Version 5):

Training ITIL Foundation (Version 5)
ITMG Locatie
(Klassikaal - Den Haag)
_____ _____ _____
Training ITIL Foundation (Version 5)
ITMG Locatie
(Klassikaal - Utrecht)
_____ _____ _____